VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH STŘELECKÉHO KLUBU HRACHOLUSKY                       

Střelecký klub Hracholusky byl založen na jaře roku 2014. Hlavním iniciátorem tohoto projektu byl pan Josef Těsnohlídek, kterému se podařilo uskutečnit životní sen o vlastní střelnici a který je nestorem sportovní a předovkové střelby na Prachaticku. Klub se pravidelně účastní střeleckých soutěží. Na našich stránkách najdete informace o aktuálním dění v našem klubu,přehled střeleckých závodů pořádaných na naší střelnici, propozice pořádaných závodů, výsledkové listiny, mapku, fotografie z akcí a nezbytné kontakty na náš klub.

Střelnice byla vybudována přestavbou ze starého zchátralého kravína v letech 2008 až 2013. Na této stránce je bývalá a nynější podoba objektu. Průběh výstavby si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

 

 

Majitel střelnice
Josef Těsnohlídek
+420 736 675 673
  Předseda klubu
Miloslav Panský
+420 724 323 568
 

Střelecký klub Hracholusky
Hracholusky 131
383 01 Prachatice
strelnicehracholusky@seznam.cz

 
Jednatel klubu
Josef Těsnohlídek
+420 736 675 673
  hospodář klubu
 Lenka Panská
+420 724 225 777

PROVOZNÍ DOBA: dle telefonické dohody na tel. +420 736 675 673

Střelba je povolena bez omezení ráže z kulových zbraní.  Zakázané je zde střelivo vykazující charakter vojenského( to znamená s ocelovým jádrem) Dále je zde zakázáno použití brokových zbraní, neboť tato střelnice je krytá a vylučuje tuto střelbu.

Je zde 8. střeleckých stanovišť s pojízdnými terči na vzdálenost 25 a 50m. Střelba na menší vzdálenosti  je zde umožněna po domluvě se správcem střelnice.

V horním patře budovy se nachází vzduchovková střelnice, která má rovněž 8 střeleckých stanovišť.                      

Nabízíme možnost rekreační a kondiční střelby pro majitele zbrojních průkazů

Možnost školení žadatelů o získání ZP.  Rovněž i formou dárkového poukazu

PŘÍPRAVNÝ KURS KE ZKOUŠKÁM ODBORNÉ ZPŮSOBILOSTI

 

Chystáte se na pořízení zbrojního průkazu? Nabízíme kompletní přípravu na praktickou část zkoušek

 

  • vysvětlení a praktický nácvik všech úkonů, které by Vás v průběhu zkoušky mohly potkat.
  • příprava probíhá ve stejném prostředí a se stejnými zbraněmi, jako vlastní zkouška samonabíjecí pistole, opakovací malorážka a brokovnice. věnujeme se Vám individuálně.
  • rozsah je stanovan na 4 hodiny – a je možné tento čas využít během více návštěv.
  • ideální je první část absolvovat přibližně 4 týdny před vlastní zkouškou. Termíny kursu nejsou pevně stanoveny, volejte a domluvte si čas, který Vám vyhovuje. tel.+420 724 323 568

 

 

Zážitkové střelby bez nutnosti ZP

Adrenalinový zážitek pro jednotlivce i kolektivy!

Pro jednotlivce lze zakoupit Dárkový poukaz a zážitek mu věnovat např. k životnímu jubileu, vánocům apod..

Jedná se o střelbu  z ostrých zbraní – pistolí, revolverů a pušek pod vedením a odborným dohledem  istruktora. Celá akce probíhá tak, že nejprve proběhne poučení o bezpečnosti a všem bude vysvětleno bezpečné chování na střelnici a bezpečné zacházení se zbraněmi. Následuje seznámení se zbraněmi, které budou během střelby k dispozici a jejich správným a bezpečným ovládáním.  Potom proběhne vlastní střelba do papírových nebo kovových padacích terčů.

 

 

 

GPS: N49.05904, E14.09313 

 

Střelnice se nachází v okrajové části obce Hracholusky, které jsou vzdáleny cca. 10 km od Prachatic. Při příjezdu do obce ji snadno najdete pomocí směrových značek.