Vítejte na stránkách střeleckého klubu Hracholusky 

Střelecký klub Hracholusky byl založen na jaře roku 2014. Hlavním iniciátorem tohoto projektu byl pan Josef Těsnohlídek, kterému se podařilo uskutečnit životní sen o vlastní střelnici a který je nestorem sportovní a předovkové střelby na Prachaticku.

Klub se pravidelně účastní střeleckých soutěží.

Na stránkách najdete informace o aktuálním dění v našem klubu, přehled střeleckých závodů pořádaných na naší střelnici, propozice pořádaných závodů, výsledkové listiny, mapku, fotografie z akcí a nezbytné kontakty na náš klub.

 

Průběh výstavby střelnice

Střelnice byla vybudována přestavbou ze starého zchátralého kravína v letech 2008 až 2013. Na této stránce je bývalá a nynější podoba objektu. Průběh výstavby si můžete prohlédnout ve fotogalerii.


 Spolupracujeme:

 

Hracholusky – Dvě zlaté medaile si přivezl ze závodu předovkářů z rakouského Bad Zellu Miloslav Panský ze střeleckého klubu Hracholusky.

Husarským kouskem se může pochlubit v perkusním revolveru (Mariette), kde nastřílel 100 bodů. Samozřejmě jej tento nástřel katapultoval na 1. místo ze všech 29 startujících. Další zlatou medaili získal v disciplíně Colt (originál revolver) nástřelem 92 bodů. V této disciplíně startovalo 15 střelců. V disciplíně Kuchenreuter bral 8. místo nástřelem 92 bodů. Zde startovalo 35 závodníků.

Svoji mezinárodní premiéru zde absolvovala Lenka Myslíková ze stejného klubu, která byla v Mariette na 18. místě (86 bodů) a v disciplíně Kuchenreuter na 29. místě (85). pro začínajícího střelce to nejsou špatné výsledky.

Další dva členové Střeleckého klubu Hracholusky se zúčastnili Benešovských předovek. V Mariette bral Pavel Macourek 9. místo (89) a Karel Štěpánek 15. příčku (85). V disciplíně Kuchenreuter pak skončil P. Macourek desátý (90) a K. Štěpánek 15. (86).

Lze si jen přát, aby i na dalších závodech střelci z Hracholusk dosahovali na medailové stupně ať již v barvách klubu, či se státním znakem na prsou.

Článek je převzatý z PRACHATICKÉHO DENÍKU
PDF ke stažení